Firma Dockweiler AG została założona w 1955 roku w Hamburgu, jako magazyn sprzętu. Dziś Dockweiler AG jest jednym z wiodących dostawców systemów rurowych wysokiej czystości ze stali nierdzewnej do przemysłu farmaceutycznego, półprzewodników i przemysłu biotechnologicznego, jak również do wielu zastosowań o wysokiej technologii. W 2000 Dockweiler przeniósł swoją siedzibę do Neustadt-Glewe, w niemieckim kraju związkowym Mecklenburg-Vorpommern i znajduje się bezpośrednio przy autostradzie Hamburg-Berlin.

Od wielu lat Dockweiler AG jest partnerem inżynieryjnym dla wielu znanych firm i rozwija specjalnie dopasowane rozwiązania instalacyjne, które spełniają najwyższe wymagania dotyczące czystości i precyzji. W 2013 roku zdolność produkcyjna została rozszerzona przez budowę i rozwój czystych pomieszczeń produkcyjnych klas 4 (Fed Std. 10) i 6 (Fed. Std. 100), gdzie zaprojektowane komponenty wysokiej czystości dla przemysłu półprzewodników mogą być spawane, zmontowywane i pakowane.

Dockweiler jest wiodącym dostawcą rur i złączek wysokiej czystości w Europie posiadający najnowocześniejsze linie produkcyjne!

Wysoki poziom kompetencji w obróbce powierzchni, który został opracowany przez wiele lat, zarówno dla rur i złączek oraz zaprojektowanych elementów, znajduje swoją ostateczną jakość w obiekcie do elektropolerowania, który znajduje się na tym samym terenie. Elektropolernia Dockweilera  zapewnia najbardziej wykwalifikowanych ekspertów przy realizacji obróbki powierzchni.

Dockweiler AG zatrudnia ponad 170 osób w swojej siedzibie w Neustadt-Glewe plus kolejne 40 osób w obiekcie elektropolerowania.

Wysoko wykwalifikowane elastyczne zespoły w spółkach zależnych w Europie i Azji oraz ponad 30 dystrybutorów gwarantują lokalne wsparcie i usługi dla naszych klientów na całym świecie.

Dockweiler z dużym sukcesem rozwija firmę poprzez budowę coraz większej sieci dystrybucyjnej, stając się tym coraz większym liderem w branży dostarczając najwyższej jakości elementy do instalacji przesyłowych, gazowych i cieczowych. (CFOS i UHP). Firma Dockweiler posiada w swoim asortymencie elementy bezszwowe i szwowe, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu w najnowocześniejszych technologiach takich jak: przemysł farmaceutyczny (safetron, weldtron i BPE), półprzewodnikowy (TCC i Ultron), biotechnologiczny (safetron, weldtron i BPE). Wielka różnorodność produktów firmy Dockweiler pozwala na szerokie możliwości zastosowania ich w różnych aplikacjach, których inżynierowie poszukują.

Głównym celem firmy Dockweiler jest oferowanie produktów najwyższej jakości i świadczenie niezawodnego serwisu.

Powierzchnia produkcyjna:

ok. 5,500 m² / 59,000 ft²

Magazyn:

ok. 7,000 m² / 75,000 ft²

Powierzchnia produkcyjna w pomieszczeniach czystych (Clean room):

ok. 120 m² / 1,300 ft²

Powierzchnia do elektropolerowania w pomieszczeniach czystych (Clean room):

ok. 80 m² / 860 ft²

Aktualności

Nowy katalog ASME BPE 2019

Uprzejmie informujemy o nowym katalogu ASME BPE. Dostępny tutaj.

Czytaj dalej »


NOWOŚĆ 2018: ASME BPE W STALI WYSOKOODPORNEJ NA KOROZJĘ

Dockweiler jest pierwszym i jedynym certyfikowanym producentem dostarczającym rury i kształtki zgodnie z ASME BPE w...

Czytaj dalej »


NOWOŚĆ 2017: WĘŻE DOCKWEILER

Uprzejmie informujemy o wprowadzeniu następujących węży do asortymentu Dockweilera: Węże MVQ-1...

Czytaj dalej »


Nowy katalog techniczny PL

Uprzejmie informujemy o nowym katalogu technicznym w języku polskim. Dostępny tutaj.

Czytaj dalej »


PURETRON - Nowa jakość rur 2017

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować nowy rodzaj rur dostępny w naszej ofercie handlowej. Więcej informacji tutaj.

Czytaj dalej »


Skontaktuj sie z nami

tel: +48 22 864 11 05
fax: +48 22 864 20 07
e-mail: grupajmc@grupajmc.pl