Nowy system połączenia - tak mocny i szczelny jak spaw

ZeroCon® jest nowym, opatentowanym systemem połączeń rurowych wykonanym w 100% ze stali nierdzewnej przeznaczonym do bezpiecznego i szybkiego montażu.

Zastosowanie

ZeroCon® można stosować we wszystkich gałęziach przemysłowych i nadaje się do wszelkich zastosowań różnego rodzaju mediów. Jest najlepszym rozwiązaniem dla przemysłu farmaceutycznego, półprzewodnikowego, chemicznego oraz biotechnologicznego.

Nowe połączenie Dockweiler ZeroCon® łączy zalety spawu z możliwością odłączania.

Dockweiler AG dodał do swojej gamy produktów pierwsze połączenie ZeroCon® metal/metal, które jest unikatowe i najnowocześniejsze, łączące wszystkie zalety takie jak połączenie spawane. To sprawia, że ​​produkt ten zdecydowanie jest znacznie lepszy od tradycyjnych rozwiązań już istniejących na rynku, takich jak VCR®, ISO-K, CF oraz DIN 11864.

W przemyśle półprzewodnikowym, ZeroCon® jest o wiele lepszym rozwiązaniem w porównaniu do używanych połączeń VCR® ze względu na jego wyjątkową szczelność i blokadę montażową anty-zaciskową (anty-twist). W przemyśle farmaceutycznym ZeroCon® wyznacza nowe standardy. Niedogodności doświadczane są zazwyczaj z połączeniami tzw. "miękkiego" uszczelnienia w obszarach i warunkach takich jak: martwe przestrzenie, odporność na ciśnienie, temperaturę, czyszczenie lub dezynfekowanie połączenia. Takich problemów nie ma połączenie typu ZeroCon®. Odgazowanie z elastomeru (uszczelki), które mogą zanieczyścić medium procesowe jest również wykluczone w przypadku połączenia ZeroCon®.

Nowe połączenie jest dostępne w wymiarch od 1/4 "do 1" jako połączenie spawane oraz od 1/4 "do 1" jako połączenie skręcane. Produkt może oczywiście być również dostarczany w standardzie ISO i systemie metrycznym.

Połączenie ZeroCon® może być wykorzystywane w wielu aplikacjach. Oprócz zastosowania w przemyśle półprzewodnikowym i farmaceutycznym może być także wykorzystane w technologii próżniowej i do zastosowań chemicznych, na przykład do magazynowania i transportu związków metaloorganicznych w naszych systemach BUBBLER.

Zalety:

  • Tak szczelny i mocny jak połączenie spawane

Szczelność połączenia przekracza wydajność powszechnie stosowanych detektorów wycieku helu. Szczelność jest możliwa  ≤ 1 x 10-13 mbar l / s

  • Brak martwych przestrzeni

Przy niezmierzalnej objętościowo martwej przestrzeni połączenie jest lepsze niż powszechnie stosowane w przemyśle farmaceutycznym. Nie ma miejsca do rozprzestrzeniania się kultur bakterii w wyniku czego znacznie krótsze jest płukanie i czyszczenie instalacji. Połączenie jest również w 100% sterylizowalne.

  • Ekstremalnie odporny na temperaturę

Ponieważ uszczelki i kołnierze są wykonane z tego samego materiału (1,4404 / 316L), działanie połączenia jest stabilne nawet w temperaturze od -196 °C do + 450 °C (-321 °C do + 842 °F).

  • Łatwe w instalacji

System jest samocentrujący z blokadą dokręcania, który wskazuje, kiedy instalacja jest zakończona. Nawet przy mniejszych wymiarach poniżej 1 "  blokada zapewnia również zabezpieczenie przed możliwością przekręcenia (skręcenia) instalacji.

  • Doskonała możliwość spawania

Specjalnie wybrany materiał zapewnia dobrą spawalność, prosty oraz łatwy montaż systemu z pozostałymi elementami instalacji.

 

 

 

 

 

 

Prezentacja połączenia ZEROCON

Aktualności

Nowy katalog ASME BPE 2019

Uprzejmie informujemy o nowym katalogu ASME BPE. Dostępny tutaj.

Czytaj dalej »


NOWOŚĆ 2018: ASME BPE W STALI WYSOKOODPORNEJ NA KOROZJĘ

Dockweiler jest pierwszym i jedynym certyfikowanym producentem dostarczającym rury i kształtki zgodnie z ASME BPE w...

Czytaj dalej »


NOWOŚĆ 2017: WĘŻE DOCKWEILER

Uprzejmie informujemy o wprowadzeniu następujących węży do asortymentu Dockweilera: Węże MVQ-1...

Czytaj dalej »


Nowy katalog techniczny PL

Uprzejmie informujemy o nowym katalogu technicznym w języku polskim. Dostępny tutaj.

Czytaj dalej »


PURETRON - Nowa jakość rur 2017

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować nowy rodzaj rur dostępny w naszej ofercie handlowej. Więcej informacji tutaj.

Czytaj dalej »


Skontaktuj sie z nami

tel: +48 22 864 11 05
fax: +48 22 864 20 07
e-mail: grupajmc@grupajmc.pl